Firma Yamazaki Mazak na targach MACH-TOOL w Poznaniu

Po raz kolejny targi Machtool okazały się dla firmy Mazak ogromnym sukcesem. Dziękujemy, że przyczyniliście się Państwo do niego, odwiedzając nasze stoisko.

Ekspozycja maszyn

W tym roku maszyny i technologię Mazak prezentowaliśmy w trzech różnych lokalizacjach:

Na naszym stanowisku nr 11 w hali 3A, prezentowaliśmy aż osiem maszyn: QT-COMPACT 200MS, VCN-530C, HCN-4000, VARIAXIS i-700, HQR-100MSY, INTEGREX i-300S, VCP 400 S oraz wycinarkę laserową OPTIPLEX 3015 FIBER II. Wszystkie obrabiarki wykonywały przykładowe detale demo, prezentujące ich możliwości oraz zaawansowane funkcje układów sterowania serii Smooth.

Na multikorporacyjnym stoisku Siemens - KUKA (stanowisko nr 14 w hali 3) mogliście Państwo poznać najnowsze rozwiązania w dziedzinie digitalizacji procesów produkcji realizowanych wg koncepcji INDUSTRY 4.0. Firmy Mazak, Siemens i KUKA wraz z Partnerami przedstawiły kompleksowy, w pełni zdigitalizowany, zrobotyzowany system elastycznego wytwarzania złożony z 5-osiowego centrum obróbczego Mazak VARIAXIS i-500 wyposażonego w CNC SINUMERIK 840D sl i współpracującego z nim robota KUKA KR Cybertech KR 20 R1810. Z dumą informujemy, że projekt ten został nagrodzony Złotym Medalem MTP 2017.

Na stanowisku naszego agenta handlowego, firmy Metal Team, położonego tuż obok stanowiska firmy Mazak (stoisko nr 10 w hali 3A), mogliście Państwo mogli zobaczyć pionowe centrum obróbkowe Mazak VCN-530C.

Technologia Smooth

Na naszym stanowisku nie mogło zabraknąć okazji do zapoznania się z naszą innowacyjną technologią Smooth, wpisującą się doskonale w koncepcję Przemysłu 4.0. Symulatory zainstalowane w dedykowanej części stanowiska umożliwiały zapoznanie się z działaniem nowej generacji układów sterowania oraz systemem programowania dialogowego Smooth.
Sterowanie Smooth to:

  • Najszybszy system CNC na świecie — najnowszy sprzęt i oprogramowanie zapewniające niespotykaną dotąd szybkość i precyzję
  • Zaawansowane funkcje inteligentne, które w niezrównany sposób ułatwiają obsługę
  • Oprogramowanie Smooth Process Support Software wspomaga integrację maszyn i procesów pod kątem wyższej wydajności

Mamy nadzieję, że konsultacje z naszymi specjalistami, prezentacje pracy maszyn oraz wszystkie spotkania targowe spełniły Państwa oczekiwania i przyczynią się do dalszej owocnej współpracy.
Jednocześnie już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum Technologicznego w Katowicach w dniach 6-7 września, podczas Mazak Open House. Do zobaczenia!