Jubileusz 100-lecia firmy Yamazaki Mazak

W 2019 roku firma Yamazaki Mazak będzie świętować stulecie działalności w branży obrabiarkowej. Część strony internetowej, na której się Państwo znajdujecie, została stworzona specjalnie na tę okazję. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią firmy Yamazaki Mazak. Można tutaj znaleźć wyczerpujące informacje na temat historii i ewolucji firmy, która zajmuje dziś czołową pozycję na światowym rynku producentów maszyn CNC. W ciągu stu lat działalności firma Yamazaki Mazak opracowała szeroką gamę modeli maszyn, konsekwentnie działając w duchu innowacji. Firma zamierza nadal dążyć do tworzenia wartościowych rozwiązań dla swoich klientów i użytkowników obrabiarek, czynnie angażując się w budowę lepszej przyszłości branży wytwórczej. W naszych oczach kolejne stulecie rysuje się w niezwykle jasnych barwach.

Z optymizmem w następne 100-lecie

Patrząc na fabrykę Mazak iSMART Factory™, w której pracownicy codziennie mają do czynienia z wszechobecną najnowszą technologią, można łatwo zapomnieć, że blisko sto lat temu Sadakichi Yamazaki założył firmę Yamazaki Machinery z myślą o budowie maszyn do wyplatania słomianych mat. Niecałą dekadę później firma uruchomiła produkcję pierwszych obrabiarek i niedługo potem zarejestrowała markę, która do dziś uchodzi za synonim innowacji i wysokiej jakości. Na rok przed uroczystymi obchodami stulecia firmy Yamazaki Mazak moglibyśmy skupić się na przeszłości. Nie da się ukryć, że nasze przełomowe rozwiązania — takie jak obróbka 5-osiowa, obrabiarki wielozadaniowe czy konstrukcje hybrydowe — wielokrotnie rewolucjonizowały oblicze branży. Dzięki odnoszonym od stu lat sukcesom nasze pomarańczowe logo nieodłącznie kojarzy się Klientom z najwyższą jakością technologii produkcji. Jednak zamiast patrzeć wstecz, wolimy wybiegać myślami ku kolejnemu stuleciu i przyszłości, którą współtworzymy.

Nasze rewolucyjne produkty, takie jak Mazak SmartBox i Mazak iSMART Factory, wytyczają kierunki rozwoju całej branży. Dzięki opracowanej przez nas technologii SMOOTH zaawansowane rozwiązania produkcyjne, na przykład system SMOOTH Monitor AX i oprogramowanie SMOOTH PMC, stają się dostępne w warsztatach produkcyjnych. Udoskonaliliśmy też gamę oferowanych maszyn, tak aby wykorzystywały najnowsze technologie wytwórcze, m.in. zgrzewanie tarciowe z przemieszaniem czy odkładanie metalu z użyciem więcej niż jednej wiązki laserowej. W międzyczasie nasze rozwiązania do automatyzacji znacznie zwiększyły wydajność i ograniczyły czas jałowy w zakładach produkcyjnych w Europie i na całym świecie. Co zatem przyniesie przyszłość przemysłu wytwórczego? W jaki sposób każda nasza maszyna zmienia świat? Pragniemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na te pytania — w drodze do kolejnych sukcesów.