Mazak na targach MACHTOOL

Po raz kolejny targi Machtool okazały się dla firmy Mazak ogromnym sukcesem. Dziękujemy, że przyczyniliście się Państwo do niego, odwiedzając nasze stoisko.

Ekspozycja maszyn

Podczas tegorocznej edycji targów prezentowaliśmy na trzech stanowiskach 10 obrabiarek w różnych konfiguracjach – obrabiarki wielozadaniowe INTEGREX, HYPER QUADREX, centra frezarskie VCP, VCS oraz VARIAXIS, oraz centra tokarskie serii QTC, QT oraz QSM, a także laser serii OPTIPLEX. Większość maszyn była wyposażona w układ sterowania najnowszej generacji – Smooth. Część obrabiarek (QSM, VCS oraz VARIAXIS) była prezentowana z systemami automatyzacji (roboty i manipulatory) umożliwiającymi automatyczny załadunek i wyładunek części. Wszystkie obrabiarki wykonywały przykładowe idetale demo, prezentujące ich możliwości oraz zaawansowane funkcje układów sterowania serii Smooth w wersjach X, G oraz C. Na stanowisku były również zainstalowane symulatory, umożliwiające zapoznanie się z działaniem nowej generacji układów sterowania oraz systemem programowania dialogowego MAZATROL. Ekspozycję uzupełniały przykładowe części, wykonywane na maszynach MAZAK pracujących m.in. w przemyśle lotniczym i samochodowym, jak choćby wzbudzający wielkie zainteresowanie motocykl Harley-Davidson, który mogliśmy Państwu zaprezentować dzięki uprzejmości firmy CNC Mazaczek.

Przemysł 4.0

Na stanowisku nr 16 w hali 8A prezentowaliśmy obrabiarki i układy sterowania, a na stanowisku nr 5 w hali 8 wspólnie z firmami KUKA i SIEMENS zaprezentowaliśmy koncepcje Przemysł 4.0 oraz inteligentnej fabryki. Ten nowatorski projekt obejmował m.in. centrum obróbcze VARIAXIS i-500 firmy MAZAK oparte o układ sterowania CNC SINUMERIK 840D sl, współpracujące z robotem KUKA serii Quantec.

Jubileusz 20-lecia współpracy firm Mazak i Metal Team

Ponieważ Machtool to dla nas przede wszystkim wspaniała okazja do spotkań z Państwem, w tym roku zaprosiliśmy naszych klientów na przyjęcie koktajlowe na stoisku targowym Mazak i Metal Team, świętując jubileusz współpracy obu firm. Dziękujemy Państwu za liczne przybycie, dobre słowa i wszystkie wyrazy życzliwości z Państwa strony. Mamy nadzieję, że konsultacje z naszymi specjalistami, prezentacje pracy maszyn oraz wszystkie spotkania targowe spełniły Państwa oczekiwania i przyczynią się do dalszej owocnej współpracy.
Jednocześnie już teraz zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum Technologicznego w Katowicach, 30 sierpnia, podczas Mazak Open House. Do zobaczenia!