Firma Yamazaki Mazak będzie obecna na targach EMO z dziewięcioma nowymi maszynami na największym jak dotąd stoisku

W roku, w którym przypada setna rocznica powstania firmy, Yamazaki Mazak weźmie udział w targach EMO 2019, prezentując największą w swojej historii liczbę maszyn i rozwiązań automatyzacyjnych — na największym jak dotąd stoisku. 

Targi EMO 2019, organizowane w dniach od 16 do 21 września, będą sceną światowego debiutu siedmiu maszyn Yamazaki Mazak oraz europejskiego debiutu dwóch kolejnych rozwiązań. Na stoisku pojawią się m.in. nowe wielozadaniowe, 5-osiowe centra hybrydowe i tokarskie INTEGREX.

Ekspozycja, której hasłem przewodnim będzie „ODKRYJ NOWE MOŻLIWOŚCI Z MARKĄ YAMAZAKI MAZAK”, obejmie łącznie 27 różnych maszyn, czyli o dwie więcej niż ekspozycja na EMO 2017, a także 16 zintegrowanych rozwiązań automatyzacyjnych. 

Richard Smith, dyrektor zarządzający grupą europejską, skomentował: „Hasło przewodnie naszej tegorocznej ekspozycji «ODKRYJ NOWE MOŻLIWOŚCI Z MARKĄ YAMAZAKI MAZAK», odzwierciedla naszą konsekwencję w dążeniu do maksymalnej wydajności oraz zaprasza użytkowników maszyn, by odkrywali cały ukryty potencjał swoich obrabiarek. Nigdy jeszcze nie prezentowaliśmy na targach EMO tak wielu maszyn i różnych rozwiązań automatyzacyjnych”.

W dalszej części wypowiedzi, Richard Smith zauważył: „Żyjemy w «wieku wielkich odkryć», w którym kreatywni użytkownicy maszyn mogą wdrażać nowe technologie i sposoby pracy. Współpraca z firmą Yamazaki Mazak stwarza im doskonałe warunki do otwierania dla siebie nowych rynków, ochrony swojej pozycji konkurencyjnej i zwiększania jakości, szybkości i wydajności pracy”. 

Stoisko Yamazaki Mazak o powierzchni 3000 metrów kwadratowych będzie podzielone na siedem stref poświęconych maszynom wielozadaniowym INTEGREX, obróbce hybrydowej, obróbce 5-osiowej, wycinarkom laserowym, obróbce pionowej, toczeniu i obróbce poziomej — a podczas targów wszystkie 27 maszyn będzie realizować obróbkę na żywo. Ponadto na stoisku Yamazaki Mazak demonstrowane będą rozwiązania dla Przemysłu 4.0, w tym inteligentna fabryka Mazak iSMART Factory i technologia SMOOTH. 

W trakcie EMO 2019 Yamazaki Mazak poświęci dużo uwagi zintegrowanej automatyzacji, prezentując szereg różnych rozwiązań, w tym PALLETECH i Multi-Pallet Pool (MPP), podajniki bramowe oraz system automatyzacji AWC Auto Work Changer. Poza tym maszyny Yamazaki Mazak będą zintegrowane z szeregiem rozwiązań automatyzacyjnych innych firm, w tym z podajnikami prętów i systemami rozładunku/załadunku.

Richard Smith podsumował: „W setnym roku istnienia naszej firmy tak znaczący udział w targach EMO jest czymś zupełnie zrozumiałym. Przez te 100 lat przeszliśmy długą drogę, ale nasza konsekwencja w dążeniu do doskonalenia i rozwijania nowych technologii pozostała niezmienna i znajduje swoje odbicie w zaawansowanej gamie maszyn, jakiej jeszcze nigdy nie pokazywaliśmy na tej imprezie. Serdecznie zapraszam użytkowników maszyn z całej Europy do odwiedzenia naszego stoiska”.