Wzrost efektywności cięcia laserowego dzięki zastosowaniu azotu w technologii Direct Diode

Wraz z naszymi Partnerami, firmami Air Liquide oraz Vetter, mamy przyjemność zaprosić Państwa serdecznie na pierwsze w tym roku seminarium laserowe, poświęcone podnoszeniu efektywności cięcia laserowego dzięki zastosowaniu azotu w technologii Direct Diode.
W wielu operacjach cięcia laserowego wykorzystywane są obojętne gazy pełniące rolę gazów pomocniczych. W przypadku cięcia stali nierdzewnej, aluminium oraz jego stopów zazwyczaj stosuje się azot. Wraz z nadejściem ery laserów światłowodowych azot jest coraz częściej wykorzystywany w cięciu stali węglowych - główne zalety takiego rozwiązania to zwiększenie efektywności i prędkości cięcia. W odróżnieniu od cięcia z użyciem tlenu, gaz obojętny, jakim jest azot, nie wchodzi w reakcję z roztopionym metalem i nie wydziela się dodatkowe ciepło.

Agenda wydarzenia:

10:00 – 10:30 Przywitanie gości
11:00 – 12:00 Prezentacje firm Yamazaki Mazak oraz Partnerów
12:00 – 14:30 Prezentacja możliwości obróbczych wycinarki laserowej DDL oraz obrabiarek CNC
14:30 – 15:00 Zakończenie

Udział w seminarium jest nieodpłatny, zachęcamy do rerestracji.

Zarejestruj się

Partnerzy wydarzenia:

Grupa Air Liquide rozpoczęła działalność w Polsce w 1995 roku. Od tego czasu osiągnęliśmy pozycję nowoczesnego i kluczowego producenta i dystrybutora gazów technicznych i medycznych. Zaangażowanie w rozwój technologii oraz możliwości produkcyjne pozwalają nam na dostarczanie innowacyjnych, globalnych rozwiązań i usług, optymalizujących pracę, bezpieczeństwo i chroniących środowisko. Air Liquide posiada w Polsce cztery zakłady produkujące tlen, azot, argon w postaci ciekłej. W 1999 roku uruchomiono największy w kraju zakład do rozdziału powietrza w Dąbrowie Górniczej - o łącznej zainstalowanej zdolności produkcyjnej prawie 2 800 ton tlenu na dobę. W jego skład wchodzi największa polska jednostka rozdziału powietrza o wydajności 1 750 ton tlenu na dobę. Pozostałe trzy zakłady zlokalizowane są w Głogowie, Krakowie i Puławach.

Od wielu lat firma VETTER Krantechnik GmbH należy do wiodących producentów systemów dźwignicowych. Paleta naszych produktów zaczyna się od małych urządzeń napędzanych ręcznie 30 kg, a kończy na dużych, ciężkich dźwignicach elektrycznych 100.000 kg. Sukces nasz, jako specjalisty w branży dźwignic, zawdzięczamy konsekwentnej polityce firmy, szerokiemu wachlarzowi niezmiennych typów, wysokiej jakości, powtarzalności, niezawodnemu i zorganizowanemu podejściu do rozwoju firmy. Nasi pracownicy są kompetentnymi specjalistami z długoletnim doświadczeniem. Zawsze cechowała nas rzetelność, elastyczność, umiejętność strategicznego myślenia, co w ciągu kolejnych lat znacznie poprawiło naszą konkurencyjność. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybranie najwyższej jakości firmy VETTER.