Obróbka Blach Laserem Direct Diode

Razem z naszym partnerem, firmą Radan, serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach seminarium laserowe - Obróbka Blach Laserem Direct Diode.
Firma Yamazaki Mazak ma przywilej zaprezentować Państwu pierwszą na świecie wycinarkę laserową wykonaną w technologii Direct Diode. Jej premiera miała miejsce na targach EuroBlech w 2016 roku, a w Polsce w tym roku podczas targów MACH-TOOL w Poznaniu. Oferowane tylko przez naszą firmę urządzenie umożliwia naszym Klientom cięcie blach o różnej grubości i różnych gatunkach niższym kosztem i z większą szybkością niż lasery światłowodowe o tej samej mocy. Maszyna łączy ideę Przemysłu 4.0 z najbardziej innowacyjną technologią cięcia laserowego dostępną obecnie w branży. Źródło lasera Direct Diode generuje wiązkę laserową o długości fali 975 Nm, jej właściwości umożliwiają lepszą penetrację metalu, a co za tym idzie szybszą obróbkę materiałów takich jak stal czarna, aluminium, miedź, mosiądz czy stal nierdzewna. Jakość wiązki laserowej określana parametrem BPP (z angielskiego Beam Parameter Product) jest wyjątkowa i bardzo stabilna co pozwala aby powierzchnia cięcia miała niską szorstkość, gwarantując jednocześnie wyższą jakość wykończenia detalu.

Cechy wyróżniające wycinarkę OPTIPLEX 3015 w technologii rezonatora Direct Diode o mocy 4kW - maszyna, która reprezentuje trzecią generację wycinarek laserowych i jednocześnie początek ery nowych źródeł laserowych. Urządzenie wyposażone jest w głowicę „Multi-Control Torch” firmy Yamazaki Mazak, która umożliwia regulację ogniskowania i szerokości wiązki laserowej, a także automatyczną wymianę dyszy. Co więcej maszyna wyposażona jest w inteligentne funkcje wspomagające obróbkę jak czujnik przebicia, plazmy i zapłonu.
W porównaniu z laserami poprzedniej generacji źródła DDL (Direct Diode Laser) charakteryzują się wysoką sprawnością (około 50% w porównaniu z 40-procentową sprawnością laserów światłowodowych i 10-procentową sprawnością laserów CO2).

Więcej informacji na temat tej wyjątkowej maszyny znajdziecie Państwo na stronie OPTIPLEX 3015 DDL

Agenda wydarzenia:

10:30 – 11:00 Przywitanie gości
11:00 – 12:00 Prezentacje firm Yamazaki Mazak oraz RADAN
12:00 – 13:00 Pokaz obróbki
13:00 – 15:30 Mazak barbecue (druga część pokazu obróbki)
15:30 Zakończenie


Zarejestruj się już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych rozwiązań dla Twojej produkcji.

Zarejestruj się

Podczas seminarium do Państwa dyspozycji będzie nasz zespół pracowników Działu Produktów Laserowych, który chętnie odpowie na Państwa pytania.

Radosław Chojnacki  
Dyrektor Działu Produktów Laserowych
Łukasz Gembarski  
Regionalny Kierownik Sprzedaży
Dawid Wolniak    
Inżynier ds. Sprzedaży Produktów

                                                                                

Spotkanie organizowane w atmosferze Barbecue Mazak Grill