Europejskie centrum części zamiennych w Belgii

Firma Yamazaki Mazak podwoiła swoje możliwości w zakresie obsługi zamówień i dostarczania części zamiennych dzięki dwukrotnemu powięszeniu i automatyzacji europejskiego centrum części zamiennych w Belgii.
Centrum zwiększyło swoją powierzchnię z 2 700 m2 do 4 600m2. Aż 97% zamówień jest wysyłanych tego samego dnia, zamówienia są realizowane 365 dni w roku.

Nowe centrum ma na stanie części zamienne o wartości 32,5 miliona Euro, o 35 000 indywidualnych numerach, dla wszystkich modeli maszyn Mazak (również dla tych wycofanych już z produkcji, starszych niż 30 lat). Druga faza rozbudowy centrum jest przewidywana na 2022 rok i będzie obejmować podwojenie ilości numerów części na magazynie.

Centrum w liczbach:

  • wysyłka 97% części w ciągu 24 godzin
  • części na stanie o wartości 32,5 miliona euro  
  • 35 000 numerów części zamiennych do wszystkich modeli maszyn Mazak (włączając w to modele już wycofane z produkcji)
  • 11 000 części wysyłanych miesięcznie
  • obsługa zamówień 365 dni w roku

Ultranowoczne, w pełni zautomatyzowane wyposażenie magazynu obejmuje między innymi system załadunku małych części, składający się z 8 000 małych kontenerów, przemieszczających się pomiędzy 70 000-mi różnych lokalizacji w magazynie oraz system załadunku dużych części dla ponad 3 000 palet średniej i dużej wielkości

Rozbudowa europejskiego centrum części zamiennych o nowe 1 000m² powierzchni logistycznej wyposażonej w zautomatyzowany system przenosników tasmowych, cztery inteligentne stacje robocze oraz powierzchnię przeznaczoną specjalnie na części wielkogabarytowe pozwala na jeszcze pełniejsze wyjście naprzeciw Państwa potrzebom.

Nowy obiekt jest w pełni zintegrowany z siecią Mazak dzięki ultranowoczesnemu systemowi zamawiania części zamiennych. Pozwala to na pełny podgląd statusu danej części w dowolnym momencie zamówienia.

Europejskie centrum części zamiennych jest częścią pakietu kompletne wsparcie, obejmującego serwis, dostęp do części zamiennych, wsparcie aplikacji, szkolenia i serwisowanie wrzecion. Druga faza rozbudowy centrum jest przewidywana na 2022 rok.

Richard Smith, Dyrektor Zarządzający Yamazaki Mazak w Europie komentuje:"Rozbudowa europejskiego centrum części zamiennych pozwala nam jeszcze pełniej wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów dzięki doskonale zorganizowanemu systemowi zamówień i dostarczania części zamiennych w sektorze maszyn CNC.

Błyskawiczna identyfikacja, selekcja i wysyłka części jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania maszyn. Wiele z najważnejszych łańcuchów dostaw w Europie uzależnionych jest od funkcjonowania maszyn Mazak i jest rzeczą absolutnie konieczną, żeby części zamienne były dostępne od ręki w celu zminimalizowania czasu przestoju.

Ta rozbudowa to komunikat ze strony firmy, że wsparcie pozsprzedażowe jest jednym z najważniejszych elementów naszych relacji z klientami oraz że chcemy w ten obszar inwestować wszelkie możliwe siły i środki."