Najważniejsze cechy

Nowa generacja pionowych centrów obróbkowych

Zamów katalogi

Multimedia

 

 

Pionowe centra obróbkowe

Pionowe centra obróbkowe Yamazaki Mazak znajdują zastosowanie we wszystkich branżach — od produkcji usługowej po przemysł lotniczy.

Wykorzystując ponad 40 lat doświadczenia w budowaniu centrów frezarskich, pionowe maszyny Mazak zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej niezawodności, trwałości, elastyczności, dokładności i łatwości obsługi, aby zwiększyć poziom produktywności niezależnie od wielkości i przeznaczenia obrabiarki. 
Ponadto nasza nowa generacja maszyn pionowych jest przygotowana do automatyzacji i została stworzona z uwzględnieniem „zielonych” technologii.

ZAMÓW KATALOG

ZAMÓW KARTĘ DANYCH

 

 

BRAMOWE PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE

Bramowe pionowe centra obróbkowe sprawdzą się bardzo dobrze przy obróbce elementów, w których wymagane są większe przesuwy osi. Bramowe centra obróbkowe Mazak zapewniają najwyższy poziom sztywności i precyzji podczas długich okresów eksploatacji, zapewniając przy tym doskonałą wydajność obróbki w ciężkich warunkach niezależnie od branży.

Przykładowa seria FJV

 

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE Z PRZJEZDNĄ KOLUMNĄ

Pionowe frezarki z przejezdną kolumną umożliwiają obróbkę szerokiego spektrum części. Maszyny te wykorzystują konstrukcję opartą o nieruchomy stół, zatem podczas obróbki detal nie porusza się. Oferowane przez Yamazaki Mazak pionowe centra obróbkowe z przejzdną kolumną osiągają ponadprzeciętną wydajność skrawania przy jednocześnie wysokiej dokładności i powtarzalności. Za sprawą dużego zasięgu obróbki idealnie nadają się do produkcji większych części, m.in. w sektorach: motoryzacyjnym, zbrojeniowym, lotniczym, energetycznym i budowlanym.

Dzięki dużej przestrzeni roboczej, sporej ilości dostępnych konfiguracji oraz opcjonalnej możliwości obróbki z ścianką dzielącą przestrzeń roboczą, gama pionowych centrów z przejezdną kolumną Mazak jest idealnym wyborem dla szerokiej gamy wymagających zastosowań.

Przykładowe serie: VTC, SVC

 

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE 

Pionowe centra obróbkowe oparte na ramie typu C umożliwiają obróbkę 3- i 4-osiową z wykorzystaniem ruchomego stołu i pionowego wrzeciona. Nowocześnie skonstruowane żeliwne łoże posiada wzmocnienie kolumny podparcia w układzie litery A, które zapewnia znakomitą dokładność obróbki i sztywność. Maszyny Yamazaki Mazak z serii VCN i VCE są dostępne w kilku rozmiarach i zapewniają wysoką wydajność oraz doskonałe wyniki obróbki w szerokiej gamie zastosowań i branż.

Przykładowe serie: VCN, VCE

 

BRAMOWE CENTRA DO OBRÓBKI 5-STRONNEJ

Bramowe centra do obróbki 5-stronnej wykorzystują pionowy układ wrzeciona z możliwością frezowania w układzie poziomym, dzięki któremu mogą obrabiać detale z 5 stron w jednym zamocowaniu. 
Yamazaki Mazak ma w ofercie szereg centrówbramowych do obróbki 5-stronnej, które charakteryzują się dużymi zakresami obróbki i znakomitą wydajnością skrawania. Maszyny te doskonale sprawdzają się w takich branżach, jak budowa maszyn, budownictwo, lotnictwo czy wytwarzanie matryc i form.

Przykładowe serie: FJV, FJW

PIONOWE CENTRA DO OBRÓBKI CIĘŻKIEJ

Seria maszyn Seria maszyn MTV firmy Mazak  została specjalnie zaprojektowana do obróbki pionowej z dużą sztywnością i dużymi obciążeniami. Wrzeciono ze stożkiem nr 50 i wysokim momencie obrotowym zapewnia niezrównaną wydajność obróbki w szerokim zakresie wymagań produkcyjnych.
Unikalna konstrukcja podstawy obrabiarki zapewnia wyjątkową wszechstronność, łatwość dostępu i nośność stołu.  

KOMPAKTOWE PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE

Kompaktowe, wysokowydajne centra obróbcze Mazak, dzięki konstrukcji oszczędzającej miejsce i minimalnym zapotrzebowaniu powierzchni, idealnie nadają się do obróbki mniejszych detali w produkcji wielkoseryjnej. Szybkie wrzeciona na stożku BT-30 i szybkie posuwy szybkie zapewniają wyjątkowo wydajną obróbkę.

Przykładowe serie:  UNVC-PRIMOS

 

PIONOWE CENTRA OBRÓBKOWE NOWEJ GENERACJI 

 

Seria VCN

 • Idealne do nowoczesnych technik szybkiej i dynamicznej obróbki
 • Konstrukcja o dużej sztywności, zapewniająca wysoką dokładność
 • Wrzeciona umożliwiające osiąganie wyjątkowej wydajności obróbki
 • Szybkość posuwu: 42 m/min, prędkość wrzeciona: 15 000 obr./min (opcjonalnie 18 000 obr./min), Wymiana narzędzia (T-T): 1,3 sekundy
 • Duży obszar roboczy i zwiększone wymiary stołów (wymiary do 1500 mm x 700 mm)
 • Zaprojektowane z myślą o automatyzacji
 • System CNC MAZATROL SmoothG

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Seria VCE

 • Idealne do szerokiego zakresu zastosowań w różnych gałęziach przemysłu
 • Konstrukcja o dużej sztywności, zapewniająca wysoką dokładność
 • Wszechstronne, wysoko wydajne wrzeciono odpowiednie do obróbki szerokiej gamy materiałów
 • Szybkość posuwu: 36 m/min, prędkość wrzeciona: 12 000 obr./min, Wymiana narzędzia (T-T): 2,7 sekundy
 • Duży obszar roboczy i zwiększone wymiary stołów (wymiary do 1300 mm x 600 mm)
 • Konkurencyjna cena przekładająca się na wyjątkową wartość
 • Zaprojektowane z myślą o automatyzacji
 • System CNC MAZATROL SmoothEz

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Seria VTC

 • Seria pionowych centrów obróbkowych Yamazaki Mazak z przejezdną kolumną (Vertical Travelling Column, VTC) oferuje pełną wszechstronność w połączeniu z wysoką jakością i dokładnością
 • Konfiguracje 3-, 4- i 5-osiowe
 • Krótszy czas przyspieszania i hamowania pozwalający na pełne wykorzystanie wrzeciona
 • System CNC Smooth Ai lub SmoothG

SERIA VTC