Automatyzacja

Mazak jest największym producentem elastycznych systemów produkcyjnych, z ponad 27-letnią historią produkcji.

SYSTEM PALLETECH został zaprojektowany z elastycznością, wymaganą dla coraz krótszych cykli życia produktu, minimalnych zapasów produkcji w toku, produkcji just-in-time i innych wymogów współczesnego środowiska produkcyjnego.

PALLETECH Manufacturing Cell.    

Oferujemy PALLETECH MANUFACTURING CELL (1-poziomowy) oraz PALLETECH HIGH RISE SYSTEM (2- i 3-poziomowy), zgodnie z wielkością twoje produkcji i budżetem inwestycji.

Co więcej, SYSTEM PALLETECH jest zaprojektowany dla dogodnej rozbudowy systemu po jego początkowej instalacji, umożliwiając łatwą reakcję na wzrastające wymagania produkcyjne w przyszłości.   

Multi Pallet Pool (MPP)

System Multi Pallet Pool (MPP) oferuje szybki transfer palet i możliwość dłuższej pracy bezobsługowej niż dwu- lub sześciopaletowe systemy automatyzacji. Rozwiązanie MPP zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o nienadzorowanej pracy bezobsługowej, a na targach EMO prezentowana jest jego konfiguracja obejmująca 16 stanowisk. W ofercie dostępna jest również wersja 10-paletowa. System MPP zajmuje niewielką powierzchnię podłogi — do 40% mniejszą niż porównywalny system PALLETECH — i sterowany jest za pośrednictwem systemu Smooth CNC z oprogramowaniem Mazak SMOOTH MPP. Aplikacja Smooth MPP oferuje zaawansowane funkcje planowania, szybszą analizę wyników produkcji i bardziej efektywne wykorzystanie systemu, a przy tym jest dostępna zdalnie z komputerów i smartfonów.

TA-12

Łatwa w programowaniu komórka zrobotyzowana zintegrowana z systemem sterowania Mazak Smooth CNC, idealna do produkcji małych i średnich serii wyrobów. Zautomatyzowane ramię robota do ładowania i wyjmowania detali. Zarówno obrabiarka, jak i robot idealnie nadają się do nienadzorowanej produkcji bezobsługowej w nocy i podczas weekendów. Steruje nimi system Mazak Smooth CNC wyposażony w efektywny, intuicyjny interfejs umożliwiający bardzo szybkie skonfigurowanie maszyny.

Gantry Loader (GL)

Robot bramowy z odrębnymi manipulatorami do ładowania i wyjmowania pozwala na uzyskanie krótkiego czasu cyklu niezbędnego w produkcji masowej. Ponadto, przy szerokości wynoszącej zaledwie 1750 mm, system automatyzacji GL idealnie sprawdza się w miejscach o ograniczonej powierzchni podłogi

Roboty bramowe są bardzo efektywnym systemem automatycznego podawania materiału i odbioru detali gotowych, który przez długi czas może działać bezobsługowo  

e-BOT cell.    

e-BOT CELL 720 został zaprojektowany dla wykonywania do 720 godzin pracy bezobsługowej w miesiącu, przy obróbce szerokiej gamy zróżnicowanych detali. Nawet przy zmiennej długości serii wymagania dla siły roboczej są minimalne.

TOOL TRANSPORT SYSTEM 

Aby proces produkcyjny mógł być realizowany przez dłuższy czas bezobsługowo, narzędzia potrzebne do obróbki muszą znajdować się w magazynie obrabiarki. Za sprawą SYSTEMU TRANSPORTU NARZĘDZI wiele maszyn może korzystać z tych samych narzędzi według harmonogramu.

Zautomatyzowany System Robo Smart Cell

Zrobotyzowane gniazdo Mazak ROBO SMART CELL (RSC-2) podwyższa produktywność i elastyczność Twojej inwestycji w obrabiarki    

ROBO SMART CELL (RSC-2) QUICK TURN SMART 200M    

Laserowy FMS    

Extensible Manufacturing Cell    

Elastyczne Gniazdo Produkcyjne - łatwa rozbudowa poprzez dodawanie regałów materiałowych, kolejnych obrabiarek laserowych i regałów na gotowe detale, odpowiednio do wzrostu potrzeb produkcyjnych.  

SUPER TURBO-X 510 Mk lll G + Elastyczne Gniazdo Produkcyjne    

Compact Manufacturing Cell    

Kompaktowe Gniazdo Produkcyjne - 10 palet z materiałem oraz gotowe obrobione arkusze mogą być przechowywane na półkach regału. Ilość mikrozłączy może być zminimalizowana, ponieważ obrobiony arkusz jest rozładowywany na regał wraz z paletą

Pokazane z maszyną OPTIPLEX 3015 ll   

QUICK CELL

Automatic changing of worksheets and finished parts. Compact floor space requirement.

OPTIPLEX 3015 FIBER II+QUICK CELL 3015

QUICK CELL

Automatic changing of worksheets and finished parts. Compact floor space requirement.

OPTIPLEX 3015 FIBER II+QUICK CELL