Automatyzacja

Yamazaki Mazak oferuje całą gamę rozwiązań automatyzacyjnych pomyślanych dla wszelkich typów maszyn i rodzajów zastosowań. Od prostego zrobotyzowanego rozładunku/załadunku poprzez złożoną obsługę komponentów i uchwytów w centrach 5-osiowych, aż po nasze rozwiązanie wielozadaniowe PALLETECH — jesteśmy liderem w dziedzinie kompleksowych rozwiązań automatyzacyjnych, które radykalnie podnoszą efektywność wykorzystania maszyn oraz wydajność i rentowność.

PALLETECH  

Oferujemy jednopoziomowy system PALLETECH Manufacturing Cell i 2- lub 3-poziomowy system wysokiego składowania PALLETECH High Rise System, pozwalając na dopasowanie rozwiązania automatyzacyjnego do specyfiki wytwarzanych produktów. 

Ponadto SYSTEM PALLETECH jest zaprojektowany w sposób umożliwiający łatwą rozbudowę już zainstalowanego rozwiązania, jeśli w przyszłości pojawią się nowe wymagania produkcyjne.    

Dowiedz się więcej

MPP

System Multi Pallet Pool (MPP) oferuje szybki transfer palet i możliwość dłuższej pracy nienadzorowanej niż dwu- lub sześciopaletowe systemy automatyzacji.  Rozwiązanie MPP zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o nienadzorowanej pracy bezobsługowej, a na targach EMO prezentowana jest jego konfiguracja obejmująca 16 stanowisk. W ofercie dostępna jest również wersja 10-paletowa. System MPP zajmuje niewielką powierzchnię podłogi — do 40% mniejszą niż porównywalny system PALLETECH — i sterowany jest za pośrednictwem systemu Smooth CNC z oprogramowaniem Yamazaki Mazak SMOOTH MPP. Aplikacja Smooth MPP oferuje zaawansowane funkcje planowania, szybszą analizę wyników produkcji i bardziej efektywne wykorzystanie systemu, a przy tym jest dostępna zdalnie z komputerów i smartfonów.

Dowiedz się więcej

AWC

VARIAXIS i-300 AWC (Auto Work Changer) nie ma sobie równych wśród rozwiązań do automatyzacji obróbki 5-osiowej. System został zaprojektowany z myślą o redukcji jednostkowych kosztów wytwarzania, przyspieszeniu zwrotu z inwestycji i maksymalizacji rentowności.

AWC doskonale sprawdza się w zakładach produkcyjnych, które muszą działać z dużą elastycznością ze względu na obróbkę złożonych komponentów o dużym stopniu zróżnicowania, wytwarzanych w niewielkich partiach. System AWC sprawia, że wydajne centrum obróbkowe VARIAXIS działa jeszcze sprawniej, ponieważ przyspiesza zmianę rodzaju produktu, operując na jego 32 magazynach detali, i zapewnia ciągłość obróbki oraz ograniczenie czasu jałowego..

AWC działa pod kontrolą własnego oprogramowania Smooth AWC, które jest wbudowane w system sterowania MAZATROL SmoothX, możliwe jest zatem pełne programowanie automatyzacji i zarządzanie nią z poziomu systemu CNC.

Dowiedz się więcej

Seria MA

MA to nowe, przystępne cenowo, w pełni zintegrowane rozwiązanie „plug-and-play”, które idealnie sprawdzi się w 5-osiowej obróbce małoseryjnej zróżnicowanych wyrobów i może być łatwo zainstalowane oraz programowane za pomocą systemu SmoothX CNC firmy Yamazaki Mazak. Do instalacji i programowania robota operacyjnego nie jest wymagana wiedza specjalistyczna. Wdrożenie rozwiązania MA może spowodować natychmiastowy wzrost wydajności, skracając czas zmiany rodzaju detalu do pięciu minut. Ta komórka produkcyjna potencjalnie wydłuża również czas produkcji bezobsługowej, w tym nocnej lub weekendowej.

Dowiedz się więcej

Seria TA

Łatwa w programowaniu komórka zrobotyzowana zintegrowana z systemem sterowania Yamazaki Mazak Smooth CNC, idealna do produkcji małych i średnich serii wyrobów. Zautomatyzowane ramię robota do ładowania i wyjmowania detali. Zarówno obrabiarka, jak i robot idealnie nadają się do nienadzorowanej produkcji bezobsługowej w nocy i podczas weekendów. Steruje nimi system Yamazaki Mazak Smooth CNC wyposażony w efektywny, intuicyjny interfejs umożliwiający bardzo szybkie skonfigurowanie maszyny.

Dowiedz się więcej

Automatyzacja obróbki laserowej 

Gantry Loader (GL)

Podajniki bramowe służą do szybkiego ładowania i wyjmowania detali w toku produkcji wielkoseryjnej. Zwiększają wszechstronność, elastyczność i wydajność obsługi uchwytów i prętów, udostępniając różne rodzaje stacji załadowczych i łap zrobotyzowanych. Systemy podajników bramowych są łatwe w instalacji i obsłudze, pozwalając stworzyć szybki, kompletny system, który przynosi natychmiastowy wzrost wydajności.

Dowiedz się więcej

AUTO FLEX CELL

Częste modyfikacje parametrów i oprzyrządowania podczas produkcji mogą poważnie ograniczyć jej wydajność i rentowność. AUTO FLEX CELL to unikalne rozwiązanie automatyzacyjne dla maszyn z serii INTEGREX i, opracowane z myślą o środowiskach produkcji wymagających wysokiej elastyczności.

Komórka ta, zaprojektowana z myślą zwiększeniu rentowności zadań wymagających częstych zmian narzędzi, szczęk uchwytów lub detali, pozwala do maksimum wykorzystać czas produkcji, przyspieszając zmiany rodzaju produktu, a tym samym obniżając jednostkowy koszt i zwiększając rentowność.

Komórka jest wyposażona w pięć wymiennych wózków transportujących dodatkowe łapy robotów, szczęki uchwytów i detale, które robot może szybko zmieniać. Programowanie rozwiązania AUTO FLEX CELL i sterowanie nim odbywa się z systemu SmoothAi CNC firmy Yamazaki Mazak.

Dodatkowe systemy automatyzacji

Oferujemy dodatkowe systemy automatyzacji, które odpowiadają na różne potrzeby produkcyjne. Do systemów tych należą: podajnik prętów, TOOL TRANSPORT SYSTEM, komórka e-bot i Cobot.

Dowiedz się więcej