Mazak Go Green Strategy

Filozofia biznesowa Mazak uwzględnia zrównoważony rozwój we wszystkich działaniach. Od obrabiarki, projektowania, rozwoju, produkcji, użytkowania po ewentualną odnowę. Strategia ciągłego doskonalenia koncentruje się na czterokrotnej poprawie zrównoważonego rozwoju obrabiarek firmy Mazak w latach 2010 – 2030.

Dobrym przykładem jest nowa generacja obrabiarki 5-osiowej VARIAXIS i-800 NEO, która daje możliwość szybszej obróbki w bardziej kompaktowej maszynie. Ponadto, innowacyjne technologie zastosowane w obrabiarce redukują emisję CO2 o 22,7% w porównaniu z poprzednim modelem. 

Także, nowe kompaktowe centra tokarskie serii QTE zawierają technologie, zmniejszające zużycie energii oraz koszty użytkowania, a jednocześnie są bardziej przyjazne środowisku. Wykorzystując standardy określone przez Green House Gas Protocol, Mazak Smooth Technology oferuje funkcje wspierające klientów w zakresie pomiaru, analizy i zmniejszenia zużycia energii, a jednocześnie redukcji emisji CO2 produkowanych części.

[Click on the photo to enlarge]

Ekologiczne fabryki

Zakłady produkcyjne Mazak w Japonii i Wielkiej Brytanii działają zgodnie z polityką energetyczną i zrównoważonego rozwoju. Fabryki działają zgodnie z normami ISO 14001:2015 Zarządzanie środowiskowe i ISO 50001 Zarządzanie energią. Fabryki w Japonii i Singapurze wykorzystują przestrzeń dachową do produkcji energii słonecznej o mocy ponad 3,5 MW. Lokalne inicjatywy są wspierane w całej Europie z jasnymi celami promowania zrównoważonego rozwoju i świadomości ekologicznej, także w kooperacji z naszymi klientami.

World Research and Development Center 

This facility has a "living green roof" on which moss is growing to reduce the heat-island phenomenon contributing to global warming. It is one of the largest green roofs in Asia