Rozpoczynamy prowadzenie bloga technologicznego Mazak!

Celem blogu jest wyjaśnianie zawiłości procesów obróbki metalu, a teksty powstają z myślą o użytkownikach maszyn – zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w przemyśle metalowym i nie znających jeszcze maszyn Mazak.  Blog będzie podejmował szeroki zakres tematów z dziedziny obróbki, automatyzacji oraz obróbki laserowej w prosty, przejrzysty  i bezpośredni sposób.
Co miesiąc będziemy publikować nowe treści – warto więc odwiedzać nas cyklicznie.

 

Obróbka 5-osiowa — omówienie

Mark Hall z europejskiego działu Product Group firmy Yamazaki Mazak odpowiada na najczęściej zadawane przez klientów pytania dotyczące obróbki 5-osiowej.

Czytaj więcej

Wszystko, co trzeba wiedzieć o tokarkach

Czym jest tokarka? Tokarka jest obrabiarką, która obraca, lub toczy, metalowy detal wokół osi obrotu, podczas gdy specjalne narzędzia skrawają metal, nadając mu ostateczną formę symetrycznej części lub komponentu. Nowoczesne tokarki to zazwyczaj urządzenia numeryczne sterowane komputerowo (tzw. maszyny CNC), co oznacza, że działają tak, jak zaprogramuje je operator. Toczenie to proces, który można przeprowadzić na powierzchni zewnętrznej detalu lub w jego wnętrzu, na przykład podczas wytaczania.

Czytaj więcej

Rodzaje wycinarek laserowych do arkuszy blachy

Rynek wycinarek laserowych do arkuszy blachy w ciągu ostatnich lat znacząco się zmienił. Producenci wycinarek laserowych do arkuszy blachy wprowadzili nowe rodzaje maszyn, które rewolucjonizują proces cięcia laserowego i otwierają przed użytkownikami nowe możliwości.

Czytaj więcej