Centra tokarskie CNC

Zapewniamy wyjątkową produktywność i wydajność

Mazak oferuje światowej klasy centra tokarskie CNC nowej generacji, łączące w sobie zaawansowaną technologię, produktywność i funkcjonalność. Dostępna jest szeroka gama wersji maszyn – od modeli 2-osiowych do centrów tokarskich z narzędziami obrotowymi, osią Y  i drugim wrzecionem – odpowiednio do wymogów Twojej produkcji.

Seria QUICK TURN PRIMOS, kompaktowe i wysokowydajne centra tokarskie CNC, wyposażone we wrzeciono z wbudowanym silnikiem, zapewniają niedoścignioną produktywność przy minimalnej wymaganej powierzchni posadzki.

Seria QT COMPACT, modele poziomu podstawowego, wyróżniają się własną technologią Mazaka wbudowanych silników wrzeciona głównego i ramienia pomiarowego Tool Eye w standardzie, razem oferując podwyższoną wydajność i dokładność.  Rozbudowana gama maszyn, oferująca kompaktowe i wydajne kosztowo rozwiązania w zakresie toczenia i frezowania, z dostępnością osi Y i drugiego wrzeciona.

Seria QUICK TURN, wysokowydajne centra tokarskie, wytwarzające złożone części dokładnie i ze skróconymi czasami ustawczymi.  Wyposażone w nową głowicę Smooth Mill Drive z interfejsem oprzyrządowania BMT i VDI oraz prędkościami 5.000 lub 10.000 obr/min.

Nowa seria MULTIPLEX W jest idealnie dostosowana do zastosowań wielkoseryjnych oraz posiada ukośne łoże dla lepszego odprowadzania wiórów. Maszyna jest wyposażona w dwie głowice Smooth Mill Drive dla wykonywania obróbki ciągłej i równoczesnej.

Seria HQR, maszyny 2-głowicowe i 2-wrzecionowe, oferują zoptymalizowane czasy cyklu dla produkcji długoseryjnej umożliwiając toczenie lub frezowanie tandemowe dzięki równoczesnej pracy dolnej i górnej głowicy. Funkcjonalność osi Y zarówno dla górnej i dolnej głowicy dodatkowo podwyższa elastyczność dla bardziej złożonych części.

Zapewnienie wysokoproduktywnej obróbki

Wrzeciono z wbudowanym silnikiem zapewnia wysoką produktywność i wysoką dokładność

Wibracje podczas pracy z wysoką prędkością są zminimalizowane dla zapewnienia wyjątkowego wykończenia powierzchni i maksymalnej trwałości narzędzi.

 

Konik NC umożliwia w pełni automatyczną pracę i łatwość prac ustawczych

Przemieszczanie i siła docisku konika są sterowane serwosilnikiem. Niska siła docisku zapewnia toczenie z wysoką dokładnością nawet dla detali z wałka o małej średnicy.  

 Napęd Smooth Mill Drive dla uzyskania wysokiego momentu obrotowego

Standardowa prędkość 5.000 obr/min. i opcjonalna wysoka prędkość 10.000 obr/min. napędu Smooth Mill Drive w standardzie BMT lub  VDI zaspokaja wymagania szerokiej gamy materiałów.

 

 

Maszyna z 2 głowicami i 2 wrzecionami, zaprojektowana dla skrócenia czasu cyklu

Maszyny serii HQR wykonują wysokowydajną obróbkę, na przykład równoczesne wykonanie 1-ej i 2-ej operacji oraz skrawanie wyrównoważone, z użyciem górnej i dolnej głowicy.

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa

System z portalowym robotem załadowczym do załadunku/ rozładunku detali wykonuje pracę bezobsługową w długich okresach czasu..

Podajnik pręta i odbierak detali

Wydajna obróbka od materiału w formie pręta do wykończonych detali

MAZATROL SmoothG

  • PC z systemem operacyjnym Windows 8®
  • Obsługa poprzez ekran dotykowy - używasz podobnie, jak swój smartfon/ tablet
  • Najszybsze CNC na świecie - najnowszy sprzęt i oprogramowanie dla bezprecedensowej prędkości i precyzji
  • Interfejs graficzny użytkownika MAZATROL Smooth dla niedoścignionej łatwości obsługi
  • Wysoce precyzyjna obróbka złożonych konturów przy wysokich prędkościach posuwu

MAZATROL SmoothC

  • Najszybsze CNC na świecie - najnowszy sprzęt i oprogramowanie dla bezprecedensowej prędkości i precyzji
  • Kompaktowy panel operacyjny z klawiaturą
  • Istotne funkcje dla większej łatwości programowania

Ergonomia

Duże okno

W drzwiach operatora znajduje się duże okno dla wygodnej obserwacji pracy maszyny.

 

 

Łatwość konserwacji

Wszystkie elementy, wymagające częstego dostępu, takie jak zawory hydrauliczne i pneumatyczne oraz wlewy olejów, umieszczono centralnie w jednym miejscu dla wygody codziennych prac konserwacyjnych.

 

Wygodne ustawianie

Odległość od osłony przedniej do osi obrotu wrzeciona jest mała dla łatwości wykonywania ustawień oraz ładowania/ rozładowania detali.