Szybka, wysokoprecyzyjna obróbka laserowa o niezrównanej wydajności

Firma Yamazaki Mazak rozpoczęłą produkcję wycinarek laserowych w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Od tego czasu nieprzerwanie udoskonala proces wytwarzania najbardziej zaawansowanych wycinarek do cięcia cienkich i grubych blach, kształtowników, rur i profili - zawsze z niezwykle wysoką prędkością i precyzją. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań obróbki i sterowania CNC oraz oprogramowania CAD/CAM, przy jednoczesnym skupieniu się na ergonomii projektowanych maszyn. Szeroka oferta wycinarek laserowych Mazak, wykorzystujących najbardziej zaawansowane technologie, gwarantuje spełnienie niemal każdego wymagania produkcyjnego.

 

WYCINARKI LASEROWE 2D

TUBE LASER PROCESSING MACHINES

Automatyzacja    

Funkcje inteligentne

System CNC

Systemy CNC do wycinarek laserowych Yamazaki Mazak

Rewolucyjny system CNC MAZATROL — będący autorskim rozwiązaniem firmy Yamazaki Mazak — po raz pierwszy zastosowany został w roku 1981 w obrabiarkach skrawających do metali.
Jednak od prawie 30 lat ten unikalny system używany jest także w naszych wycinarkach laserowych.
Dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych systemy te charakteryzują się niezrównaną łatwością obsługi i wysoką wydajnością.

Wyższa produktywność wynikająca z szybkości i dokładności sterowania. 

 • Zaawansowany sprzęt — supernowoczesny procesor główny (CPU) o niezrównanej szybkości. Krótki czas reakcji i szybkie ruchy maszyny
 • Optymalizacja rozpędzania/hamowania pod kątem redukcji czasu cięcia — sterowanie z kontrolą tolerancji zapewnia szybkie cięcie w narożach
 • Większa reaktywność w działaniu lasera — sterowanie laserem zostało zoptymalizowane tak, by w jak najkrótszym czasie osiągana była optymalna moc, co przekłada się na większą wydajność cięcia w locie i cięcia ostrych krawędzi
 • Duży 19-calowy ekran dotykowy LCD — łatwością obsługi przypomina smartfon/tablet
 • Przełączniki — duże przełączniki i dobrze widoczne podświetlenia LED pomagają operatorowi uniknąć błędów. Jeśli jakiegoś przycisku funkcyjnego nie można użyć w trakcie bieżącej operacji, podświetlenie przycisku wyraźnie to sygnalizuje. Dla ułatwienia obsługi przyciski i przełączniki są pogrupowane według funkcji.

Niezrównana szybkość działania systemu CNC z ekranem dotykowym

 • Zaawansowany system CNC MAZATROL PREVIEW 3 — MAZATROL PREVIEW 3 to system CNC obsługiwany za pomocą łatwego w obsłudze ekranu dotykowego, który charakteryzuje się krótkim czasem reakcji. Programowanie prostych kształtów jest bardzo łatwe i sprowadza się do wybierania wzorców wycinania.
 • 15-calowy ekran dotykowy
 • Ekran graficzny — po wprowadzeniu danych można wyświetlić trójwymiarowy model ścieżki cięcia.
 • Bezpośrednie wprowadzanie w trybie ręcznym (MDI) — możliwość wprowadzania potrzebnych danych w trakcie zmiany dyszy lub regulacji odstępu przyspiesza programowanie.
 • Automatyczne określanie warunków obróbki — system CNC automatycznie dobiera soczewkę, dyszę, szybkość posuwu i moc lasera do materiału i grubości. Warunki cięcia można edytować podczas monitorowania działania i rejestrować w systemie CNC. Gdy następnym razem obrabiany będzie ten sam materiał, automatycznie zastosowane zostaną nowe warunki cięcia.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań firmy Yamazaki Mazak system CNC Mazak FX charakteryzuje się wyjątkową łatwością obsługi oraz wydajnością we współpracy z maszynami SPACE GEAR i FABRI GEAR.

Korzyści

 • Kompleksowe sterowanie — system CNC Mazak FX steruje wycinarką laserową i podajnikami/odbierakami.
 • Wysoka wydajność — w ślad za zmianami szybkości posuwu błyskawicznie określane są automatyczne warunki cięcia.
 • Baza danych warunków cięcia — zawiera informacje o optymalnych warunkach cięcia, w tym o szybkości. Moc lasera i ciśnienie gazu pomocniczego można ustawiać odpowiednio do rodzaju i grubości materiału.
 • Funkcja szybkiego restartu programu — zapamiętuje pozycję i umożliwia restart maszyny od punktu zatrzymania.