Główna Siedziba Mazak w Europie i Europejskie Centrum Technologiczne

Worcester, Wielka Brytania

Jesteśmy głęboko przekonani, że pozycję lidera zawdzięczamy unikalnemu charakterowi naszej produkcji.

Nasze Europejskie Centrum Technologiczne nie jest zwyczajną zakładem produkcyjnym, w którym składa się maszyny. Szczycimy się tym, że proces produkcyjny odbywa się u nas od A do Z. Sami wytwarzamy odlewy, produkujemy wrzeciona, głowice, magazyny narzędziowe oraz obudowy maszyn.

Mając na celu wsparcie klientów europejskich, od momentu otwarcia fabryki w 1987 roku nieustannie doposażamy ją w najnowsze urządzenia i rozwiązania technologiczne.


Historia

1987 – Otwarcie fabryki Mazak w Worcester
Otwarty zostaje nowy zakład o powierzchni 16,000 m2, zatrudniający 62 pracowników, produkujący początkowo 30 urządzeń miesięcznie, wytwarzający tokarki z serii Quick Turn i pionowe centra obróbcze z serii VQC.

1996 – Rozwój fabryki
Krok w XXI wiek. W 1996 logo Mazak Europe stał się żuraw mandżurski, japońska odmiana żurawia, symbolizujący długie i pomyślne życie. Fabryka rozrosła się o 9000 m2, zwiększając produkcję o 50% dzięki dodatkowym inwestycjom wartym 10 milionów funtów brytyjskich.

2001 – Cyber Factory
W 2001 roku europejskie obiekty firmy Mazak zostały unowocześnione dzięki wartym 10 milionów funtów inwestycjom. Dodatkowo stworzono koncepcję "Cyber Factory". 

2007 – Wzrost produkcji w Fabryce Mazak w Wielkiej Brytanii
Dalszy rozwój w celu wparcia produkcji europejskiej. W latach 2006-2007 poczyniono dodatkową inwestycję o wartości 15 milionów euro aby powiększyć powierzchnię zakładu do 29 tysięcy metrów kwadratowych. Produkcja fabryki wzrosła do ponad 150 maszyn na miesiąc.

2009 – W Europejskim Centrum Technologicznym powstała stała ekspozycja przykładowych zastosowań obrabiarek Mazak dla różnych gałęzi przemysłu
Europejskie Centrum Technologiczne służy naszym klientom w Wielkiej Brytanii i całej Europie pomocą w podnoszeniu produktywności i osiąganiu większych zysków. Centrum, ze swoją oszkloną częścią frontową, ma powierzchnię 2500 m2.  Cały projekt jest ponadto przyjazny środowisku.

2012 –  Mazak na wystawie “Make it in Great Britain” w brytyjskim Muzeum Nauki
Firma Yamazaki Mazak została wybrana, aby reprezentować brytyjski przemysł wytwórczy na wystawie “Make it in Great Britain”, która miała miejsce podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Londynie. Mazak był jedynym przedstawicielem producentów obrabiarek i zaprezentował tokarkę QUICK TURN, demonstrując rolę obrabiarek w nowoczesnym przemyśle wytwórczym.  

2013 –  Jego Królewska Wysokość Książę Walii odwiedza siedzibę Yamazaki Mazak

W dniu 6.06.2013 książę Walii Karol odwiedził po raz pierwszy europejską siedzibę główną Yamazaki Mazak w Worcester. Celem wizyty było zapoznanie się z polityką produkcji firmy jak również jej zaangażowania w kształcenie młodej kadry inżynierskiej.