VTC-800/30HD

Produkt: Vertical

Precyzyjne wykonanie ciężkich części... za każdym razem

Kompaktowa konstrukcja z ruchomą kolumną pozwala na uzyskanie maksymalnej przestrzeni obróbki na jak najmniejszej powierzchni podłogi. Maszyna ma ergonomiczną konstrukcję z szerokim otworem drzwi, pozwalającym na transport dużych detali suwnicą, a także z regulowanym panelem sterowania CNC i dużymi oknami.

  • Kolumna o dużej obciążalności ma konstrukcję z żebrami poprzecznymi — zwiększającą sztywność skrętną i pozwalającą osiągnąć czołową w tej klasie wydajność skrawania.
  • Całkowicie odlewana podstawa, zaprojektowana metodą elementów skończonych, stanowi sztywną platformę potrzebną do wydajnej obróbki przy użyciu stożka nr 50 i charakteryzuje się optymalną stabilnością cieplną oraz właściwościami tłumiącymi drgania, co korzystnie wpływa na dokładność.
  • Wysoce wydajny automatyczny zmieniacz narzędzi z pośrednim ramieniem zmiany narzędzia mieści 36 narzędzi o długości do 325 mm i masie do 13 kg
  • Niezbędną szybkość i dynamikę ruchu zapewniają śruby toczne oraz rolkowe prowadnice liniowe z napędem bezpośrednim, które osiągają dużą szybkość posuwu osi (sięgającą 50 m/min) i przyspieszenie 0,5 G.
  • Sprawdzona konstrukcja wrzeciona firmy Yamazaki Mazak, obejmująca zintegrowany silnik i chłodzenie powietrzem/olejem, osiąga prędkość aż 10 000 obr./min, moc 30 kW (40% ED) i moment obrotowy 175 Nm, co jest szczególnie istotne przy pracy z materiałami trudno obrabialnymi.

Specyfikacja techniczna

Pionowe 3-osiowe centrum obróbkowe Wartości
Przestrzeń robocza Wysokość stołu od postawy 870 mm
Powierzchnia robocza stołu (poprzecznego) 3,500 mm
Powierzchnia robocza stołu (podłużnego) 820 mm
Sanie poprzeczne (wzdłużnie) osi X 3,000 mm
Kolumna (poprzeczna) osi Y 800 mm
Głowica wrzeciona (posuw pionowy) osi Z 720 mm
Głowica wrzeciona Maksymalna prędkość wrzeciona (standardowego) 10,000 min-¹
Posuw Szybki przejazd (oś X) 50 m/min
Szybki przejazd (oś Y) 50 m/min
Szybki przejazd (oś Z) 50 m/min
Stół Długość stołu 3,500 mm
Szerokość stołu 820 mm
Automatyczny zmieniacz narzędzi Pojemność magazynu narzędzi (standard) 36
Uchwyt narzędzia MAS BT50 / CAT50
Wymiary maszyny Szerokość maszyny 5,805 mm
Głebokość maszyny 3,835 mm