Jeśli interesują Cię możliwości programowania Mazatrol, jego najważniejsze funkcje i zalety, którymi wyróżnia się na tle konkurencji, to jesteś w dobrym miejscu. Witamy w Mazak Academy!

 

TRANSFORMACJA, CZYLI POWIELANIE PROGRAMU

W tym odcinku nasz ekspert Maciek przybliży nam temat transformacji, czyli powielania programu. Powielanie jest jedną z najważniejszych funkcji oprogramowania, ponieważ umożliwia wielokrotne wykonanie tych samych operacji bez konieczności ponownego pisania kodu.

SMOOTH CAM AI

W siódmym odcinku naszej serii Mazak vlog, nasz ekspert Daniel opowie o oprogramowaniu Smooth Cam Ai, które wspomaga proces produkcji. Poznaj doskonałe narzędzie do wygodnego programowania maszyny z poziomu komputera.

INTELIGENTNA OBRÓBKA KIESZENI METODĄ TROCHOIDALNĄ

W tym odcinku Mazak vloga nasz ekspert opowiada jednej z inteligentnych strategii frezowania –obróbce trochoidalnej. W porównaniu do frezowania konwencjonalnego, frezowanie trochoidalne umożliwia stosowanie większych prędkości i głębokości skrawania przy mniejszym obciążeniu narzędzia i maszyny. Tego rodzaju metody skrawania dostępne były dotychczas tylko w systemach CAD/CAM, jednak funkcja Intelligent Pocket Milling pozwala na realizację wyrafinowanej obróbki bezpośrednio w środowisku MAZATROL

Dodawanie makr użytkownika

W tym odcinku nasz ekspert Jarek prezentuje dodatkowe elementy programowania ISO, które pozwolą użytkownikowi na napisanie pierwszego programu makro. Dodanie kilku składników umożliwia zmniejszenie liczby koniecznych interakcji pomiędzy operatorem a maszyną i minimalizację ewentualnych błędów, co z kolei przekłada się na doskonałe wsparcie dla operatora i podnosi bezpieczeństwo procesu produkcji.

Smooth Monitor AX

Jak sprawny przepływ informacji wpływa na efektywną realizację projektów? Czy dobra komunikacja pomiędzy pracownikami biurowymi, a działem produkcyjnym przynosi firmie realne korzyści? Ależ tak! W tym odcinku Mazak vloga nasz ekspert Michał przedstawia inteligentne rozwiązania, które podnoszą wydajność i jakość pracy m.in. poprzez dopracowany system przepływu danych.

Symulacja 3D w programie Mazatrol

W pierwszym odcinku polskiego vloga Mazak nasz
ekspert prezentuje narzędzie „Symulacje 3D” stosowane
do weryfikacji jakości programu i umożliwiające sprawdzenie właściwej ścieżki pod kątem błędów. Dzięki temu wdrażanie programu na maszynie staje się jeszcze łatwiejsze.

Moduł 3D Assist

W tym odcinku Mazak vloga nasz ekspert Piotr prezentuje najważniejsze funkcje modułu 3D Assist. 3D Assist umożliwa bezpośredni import modeli 3D do układu sterowania, co znacznie redukuje czas programowania oraz błędy związane z wprowadzaniem ręcznym. Funkcja jest bardzo rozbuodwana, a jednocześnie czytelna i prosta w obsłudze, dzięki czemu stanowi idealne wsparcie podczas programowania bezpośrednio na maszynie.

Grawerowanie

W tym odcinku Mazatrol vloga omawiamy działanie opcji dodatkowej, która może zwiększyć możliwości naszego sterowania Smooth i jest dostępna dla każdej wersji: X,G oraz C – czyli grawerowania.

Mazatrol Data Guard Settings

W tym odcinku Mazatrol vloga nasz ekspert Marcin omawia komendy funkcji Data Guard Settings – opcji sterowników serii Mazatrol Smooth – umożliwiającej definiowanie poziomu dostępu dla poszczególnych użytkowników i zarządzanie ustawieniami.