The Mazak Way

Wysoka jakość – Postęp - Globalność

Obrabiarki to „maszyny-matki”, związane z produkcją prawie każdego mechanicznego elementu otaczającego nas świata, i dlatego właśnie stanowiące podstawę „światowej produkcji”. Naszą rolą jako wytwórcy obrabiarek jest dbanie o jakość życia ludzi oraz o rozwój społeczeństwa przez rozwijanie technologii i dostarczanie na rynek jak najbardziej wydajnych i sprawnych produktów.

Firma Mazak w swojej działalności rynkowej kieruje się trzema głównymi zasadami: „Wysoka jakość”, „Postęp”, „Globalność”. Kierowanie się tymi właśnie zasadami, przez oferowanie dobrej jakości obrabiarek, położyło podwaliny pod rozwój „światowej produkcji”. Skupiamy wysiłki na tworzeniu maszyn, które przyczynią się do przełomowych postępów w we wzroście produktywności. Do tej pory założyliśmy ponad 83 ośrodków technicznych i technologicznych na całym świecie, aby doskonalić pracę nad najlepszymi rozwiązaniami i najszybszym wsparciem na skalę światową.

Jako jeden z pierwszych japońskich wytwórców obrabiarek zaczęliśmy eksportować nasze towary za granicę. Po ugruntowaniu naszej działalności w Stanach Zjednoczonych rozszerzyliśmy ją między innymi na Wielką Brytanię, Singapur i Chiny i pracujemy nad dalszym rozwojem. Jesteśmy jedynym producentem obrabiarek, który liczy się w skali światowej. Nasze fabryki od początku zapewniają usługi wysokiej jakości. Nasze relacje z klientami na całym świecie opierają się na wzajemnym zaufaniu i dlatego cechuje je niezwykła siła.

Zamierzamy nadal podejmować nowe wyzwania w dziedzinie produkcji. Czujemy się wyróżnieni mogąc „zawsze i wszędzie” poprawiać jakość życia ludziom poprzez naszą działalność wytwórczą.

Chairman Yamazaki Mazak Corporation
Tomohisa Yamazaki

Profil firmy

Yamazaki Mazak Corporation

Yamazaki Mazak Corporation to firma założona w 1919 w Nagoya w Japonii. Obecnie zatrudnia ponad 8300 pracowników na całym świecie.

Firma posiada obecnie dziewięć zakładów przemysłowych, z których pięć znajduje się w Japonii. Prowadzi działalność przemysłową w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze i w Chinach. Oferta produkcyjna Yamazaki Mazak obejmuje maszyny wielofunkcyjne, centra obróbcze CNC, maszyny do cięcia podłużnego i poprzecznego CNC, laserowe maszyny tnące CNC, elastyczny system produkcji FMS, produkty projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM) oraz oprogramowania wspomagającego zarządzanie zakładem produkcyjnym.

Światowa sieć 83 ośrodków technicznych i technologicznych zapewnia kompleksowe wsparcie klientom na szczeblu lokalnym. Siedziba w Wielkiej Brytanii jest naszą europejską centralą, która daje zatrudnienie ponad 900 pracownikom, a także członkom ponad 15 powiązanych ośrodków technicznych i technologicznych.

Yamazaki Mazak pracuje obecnie nad utworzeniem nowych ośrodków technologicznych w strategicznych miejscach Europy, co ułatwiłoby europejskim klientom śledzenie najnowszych rozwiązań od firmy Mazak.