CNC Mazaczek

Mówi się, że kiedy się kocha to, co się robi, człowiek nigdy nie jest w pracy. Do grona tych szczęsliwców, którym udało się połączyć pasję z wykonywaną pracą zarobkową, należy z pewnością pan Krzysztof Głuchowski, współwłaściciel firmy CNC Mazaczek z województwa łódzkiego. Jako zapalony motocyklista i wielbiciel marki Harley-Davidson, od 25 lat zajmuje się produkcją części zamiennych do starych motocykli tej marki. Większość produkcji przeznaczona jest na rynek amerykański.

Nowy rozdział w historii firmy rozpoczął się ponad trzy lata temu, kiedy pan Głuchowski kupił swoje pierwsze centrum tokarskie Mazak QUICK TURN SMART 200ML i zaprosił do współpracy swoją córkę. Oba posunięcia okazały się strzałem w dziesiątkę, w znaczący sposób przyczyniając się do rozwoju firmy. Od tego czasu państwo Głuchowscy kupili jeszcze jedną tokarkę QSM200ML. Dziś CNC Mazaczek to firma rodzinna, oferująca kompleksowe usługi w zakresie obróbki skrawaniem CNC dla branży automotive. Realizuje zlecenia wieloseryjne na podstawie wzorów i rysunków technicznych otrzymanych od klienta, oferuje obróbkę stali i aluminium. Równolegle państwo Głuchowscy zajmują się nadal produkcją części zamiennych do starych modeli motocykli marki Harley-Davidson, realizując tym samym rodzinną pasję.

„Pracując w tej branży, miałem w przeszłości wiele różnych maszyn,” mówi pan Głuchowski, „w tym dwie używane wycinarki laserowe marki Mazak. To były jedyne maszyny, które się nie psuły. Wtedy po raz pierwszy poznałem tę jakość. Kiedy trzy lata temu podjąłem decyzję, żeby kupić centrum tokarskie, wybór był prosty. To musiał być Mazak. W przeszłości używaliśmy tokarek konwencjonalnych – QUICK TURN SMART umożliwia nam toczenie w trzech osiach z wysokimi parametrami, pozwalając na osiąganie wyższej dokładności i wydajności produkcji, niż kiedykolwiek wcześniej. Dialogowy system programowania MAZATROL SMART, w który wyposażona jest maszyna, również bardzo ułatwia nam pracę dzięki swojej intuicyjności i łatwości obsługi”.

Jednak za wyborem maszyn firmy Mazak stoi nie tylko przekonanie o najwyższej jakości produktów tej marki – to, co łączy korporację Yamazaki Mazak, zatrudniającą prawie 8 tysięcy ludzi na całym świecie oraz niewielką firmę z województwa łódzkiego, to kierowanie się tymi samymi wartościami biznesowymi i ten sam, rodzinny charakter przedsiębiorstwa.

„Firma rodzinna to dla nas nie tylko miejsce pracy i troski o zarobki, ale równeż przestrzeń kultywowania i przekazywania pewnych wartości rodzinnych oraz tworzenie przestrzeni na rozwój” mówi pan Głuchowski. „U podstaw naszej działalności leży wiara w takie wartości, jak praca zespołowa, zaangażowanie i pasja. Cieszy nas, że Yamazaki Mazak, będąc ogromną międzynarodową korporacją, kieruje się tymi samymi wartościami, co my i nadal ma charakter firmy rodzinnej, troszczącej się o każdego klienta, niezależnie od jego wielkości. To, co mamy wspólnego, to również kierunek działania. Opierając się na mocnych podstawach doświadczenia i wartości rodzinnych, inwestujemy w przyszłość”.