Seria INTEGREX i-H

Udoskonalona charakterystyka mechaniczna i konstrukcja maszyny przygotowana do łatwej integracji z systemami automatyzacji

  • Maszyny z serii INTEGREX zaprojektowano nie tylko z myślą o szybkiej produkcji, lecz również z uwzględnieniem takich wymagań, jak obróbka długich detali o dużej średnicy, praca z materiałami trudnoobrabialnymi czy automatyzacja.
  • Płaski przód maszyny ułatwia zestawianie jej z systemami automatyzacji
  • Opcjonalne kompaktowe wrzeciono wysokoobrotowe (20 000 obr./min) charakteryzuje się zwiększoną mocą i wyższym momentem obrotowym napędu, pozwalając na szybką obróbkę aluminium.

WYŻSZA DOKŁADNOŚĆ

Duża sztywność i tarczowy hamulec osi C działający z wysoką dokładnością

Wrzeciono frezarskie

Kompaktowe wrzeciono frezarskie z automatycznym zmieniaczem narzędzi pozwala na uzyskanie większej przestrzeni obróbki i minimalizuje ryzyko kolizji.

Osiągając obroty 12 000 obr./min, wrzeciono umożliwia wysoce wydajną obróbkę stali i odlewów.

Opcjonalne wrzeciono pracujące z prędkością 20 000 obr./min jest przeznaczone do szybkiej obróbki aluminium i detali o małej średnicy.

Szeroki wybór specyfikacji wrzeciona pozwala na dopasowanie konfiguracji do wymagań konkretnego procesu produkcyjnego.

Wrzeciono tokarskie o dużej mocy

Zintegrowany zespół wrzeciona i silnika nie zawiera przekładni zębatych ani pasowych, które powodowałyby drgania, dzięki czemu działa niezawodnie i pozwala na uzyskiwanie perfekcyjnie wykończonych powierzchni.

Zastosowana w maszynach z serii INTEGREX i-H konstrukcja integrująca wrzeciono i silnik w jeden zespół przyczynia się do przyspieszenia obróbki.

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ

Konik NC

Operator może określić pozycję konika za pośrednictwem ekranu ustawień i przemieszczać konik do innych pozycji za pomocą klawisza menu lub kodów M.

i-100H  Środek kła konika (obrotowy): stożek MT nr 4
Maks. napór: 2 kN (203 kG)
i-200H Środek kła konika (obrotowy): stożek MT nr 5
Maks. napór: 7 kN (713 kG)
i-250H Środek kła konika (wbudowany): stożek MT nr 5
Maks. napór: 7 kN (713 kG)

i-350H
i-450H

Środek kła konika (wbudowany): stożek MT nr 5
Maks. napór: 10 kN (1019 kG)

 

Magazyn narzędzi

Pojemny magazyn na 38 narzędzi (opcjonalnie: 74 lub 112) znajduje się z tyłu maszyny.

Oprócz standardowego HSK-A63 (T63) dostępne są także chwyty narzędzi CAPT O C6 i KM4X63.

Chwyt narzędzia
HSK-A63(T63)
(opcja: CAPTO C6, KM4X63)

 

Wygodny dostęp do magazynu narzędzi od przodu maszyny

W standardowej konfiguracji magazyn narzędzi znajduje się z przodu maszyny, zatem operator nie musi wielokrotnie przechodzić na tył.

Pracuje efektywniej, ponieważ podczas zmiany roboczej pokonuje łącznie mniejszą odległość.

AUTOMATYZACJA

Auto Flex Cell

Przegubowy robot z własnym napędem oraz magazyny detali zajmują mało miejsca, są ulokowane z przodu maszyny i automatyzują różne czynności ustawcze, takie jak podawanie i odbieranie detali, podawanie szczęk uchwytów i wymiana narzędzi specjalnych. System Yamazaki Mazak AUTO FLEX CELL można dodać nawet do już zainstalowanej maszyny.

Podajnik bramowy

Podajnik bramowy charakteryzuje się unikalną konstrukcją o niewielkiej wysokości, skraca czas podawania/odbierania, a wydłuża okres zautomatyzowanego, bezobsługowego działania maszyny. Transporter detali można zainstalować po prawej albo po lewej stronie maszyny. Przewidziano też możliwość połączenia wielu maszyn. Dostępne są łapy i transportery do detali w różnych specyfikacjach, co pozwala na dopasowanie konfiguracji do konkretnego procesu produkcyjnego.

System podajnika bramowego można w prosty sposób dodać do już zainstalowanej maszyny INTEGREX i-H.

Podajnik prętów

Z maszynami z serii INTEGREX i-H można bez zbędnych komplikacji używać podajnika prętów. Dostępny jest interfejs zgodny z większością szeroko stosowanych systemów. Jedną z opcji jest także planowanie harmonogramu działania podajnika prętów, co przydaje się w małoseryjnej produkcji zróżnicowanych wyrobów oraz zestawów produktów.

Automatyczny zmieniacz szczęk

Nowy automatyczny zmieniacz szczęk umożliwia automatyczną wymianę 10 zestawów szczęk uchwytów na głównym i drugim wrzecionie.

W trakcie obróbki operator może zmieniać szczęki uchwytu przy drzwiach magazynu automatycznego zmieniacza szczęk, które znajdują się z przodu maszyny.

Automatyczny zmieniacz szczęk może być także obsługiwany przez robota.

* * Nie dotyczy serii INTEGREX i-100H i i-200H

 

Maszyny INTEGREX i-H