Mazak Newsroom

wrzesień 2017

CNC Mazaczek

Mówi się, że kiedy się kocha to, co się robi, człowiek nigdy nie jest w pracy. Do grona tych szczęsliwców, którym udało się połączyć pasję z wykonywaną pracą zarobkową, należy z pewnością pan Krzysztof Głuchowski, współwłaściciel firmy CNC Mazaczek z województwa łódzkiego. Jako zapalony motocyklista i wielbiciel marki Harley-Davidson, od 25 lat zajmuje się produkcją części zamiennych do starych motocykli tej marki. Większość produkcji przeznaczona jest na rynek amerykański.

Czytaj więcej

czerwiec 2017

Mazak na targach EMO 2017 zaprezentuje kompletne rozwiązanie wpisujące się w ideę Przemysłu 4.0

Przemysł 4.0 będzie wiodącym motywem ekspozycji firmy Yamazaki Mazak na targach EMO 2017. W trakcie tego wydarzenia odbędzie się prezentacja koncepcji iSmart Factory wraz z 25 nowymi maszynami — i aż w 15 przypadkach będą to światowe premiery. Koncepcja iSmart Factory bazuje na infrastrukturze Przemysłu 4.0 firmy Mazak, dzięki której użytkownicy maszyn mogą wykonać milowy krok, przechodząc od zautomatyzowanych komórek produkcyjnych do całkowicie zintegrowanego zakładu działającego zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

Czytaj więcej

marzec 2017

McLaren-Honda extends exclusive machine tool partnership with Mazak

McLaren-Honda has further extended its contract with Yamazaki Mazak, ensuring the manufacturer continues in its role as the sole Official Supplier of CNC machine tools to the McLaren-Honda Formula One team. Mazak has supplied the team for 18 years, and currently has a total of 33 machines installed at the McLaren Technology Centre in Surrey, including multi-tasking and multi-axis machines from the INTEGREX and VARIAXIS series.

Czytaj więcej