Mazak Newsroom

listopad 2020

Jesteśmy jeszcze bliżej Ciebie

W związku z postępującym rozwojem firmy Yamazaki Mazak, zwiększaniem naszej dostępności na rynku, a przede wszystkim chęcią zapewnienia jeszcze lepszego wsparcia dla naszych istniejących i potencjalnych partnerów, wspólnie z naszym Agentem - firmą Metal Team - zdecydowaliśmy, że Yamazaki Mazak rozpocznie obsługę i sprzedaż bezpośrednią w województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim od dnia 01.12.2020.

Czytaj więcej

październik 2020

Kompaktowe 5-osiowe pionowe centrum obróbkowe nowej generacji

Firma Yamazaki Mazak zaprezentowała VARIAXIS C-600 — nowe 5-osiowe pionowe centrum obróbkowe o wysokiej dokładności, odpowiednie do zastosowań w wielu różnych branżach, między innymi w sektorze lotniczym i motoryzacyjnym. Model C-600, następca wyjątkowo udanego centrum obróbkowego VARIAXIS j-600/5X, jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie jako wydajne i ekonomiczne rozwiązanie do obróbki 5-osiowej.

Czytaj więcej

czerwiec 2020

maj 2020

Nowy, oparty na sztucznej inteligencji system sterowania Mazak

SmoothAi, opracowany przez Yamazaki Mazak na podstawie doskonałej znajomości procesu produkcyjnego, to system sterowania nowej generacji, zapewniający doskonałą koordynację obróbki CNC i działania maszyny. Umożliwia szybsze programowanie, szybkie usuwanie materiału oraz osiągnięcie wyższej dokładności obróbki. Wśród możliwości systemu SmoothAi na szczególne podkreślenie zasługują trzy obszary: samouczenie maszyn (dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji Ai), cyfrowy bliźniak (Digital Twin) oraz automatyzacja.

Czytaj więcej

kwiecień 2020

Nowe pionowe 5-osiowe centrum obróbkowe Yamazaki Mazak VARIAXIS C-600

Nowe pionowe 5-osiowe centrum obróbkowe Yamazaki Mazak VARIAXIS C-600 miało swoją światową premierę na targach EMO 2019. Model C-600, następca wyjątkowo udanego centrum obróbkowego VARIAXIS j-600/5X, jest dostępny w atrakcyjnej cenie jako wydajne rozwiązanie do obróbki 5-osiowej w różnych branżach, w tym w sektorze lotniczym i motoryzacyjnym.

Czytaj więcej

CV5-500 – nowe pięcioosiowe centrum obróbkowe Mazak

Nowe pionowe centrum obróbkowe do płynnej obróbki pięcioosiowej ze stajni Yamazaki Mazak zadebiutowało podczas zeszłorocznej edycji targów EMO w Hannoverze. Nowa maszyna CV5-500, zaprojektowana i produkowana na rynki europejskie w zakładach Yamazaki Mazak UK to pełne pięcioosiowe centrum obróbkowe, idealne jako pierwszy wybór zarówno dla młodych firm jak i zakładów świadczących szerokie usługi kooperacji.

Czytaj więcej

marzec 2020

Yamazaki Mazak otwiera muzeum obrabiarek

Firma Yamazaki Mazak Corporation — chcąc podkreślić ogromny, choć nie zawsze dostrzegany wpływ obrabiarek na codzienne życie — otworzyła w japońskim Minokamo własne firmowe Muzeum Obrabiarek. Placówkę udostępniono zwiedzającym pod koniec 2019 roku, w którym firma świętowała 100-lecie swojego istnienia. Muzeum w wyjątkowy sposób łączy ze sobą kolejne etapy historii Yamazaki Mazak i rozwoju technicznego.

Czytaj więcej